CLZK 26,3 km - CROSS LOZORNO ZAPADNUTÝ KÚT

Prezentácia

19. 5. 2024 na mieste štartu Lozorno – Abeland 08:00 – 09:00

Štart a Štartovné CLZK

Časový limit v cieli v Abelande je o 15:00.

Cena s DPH: 35,- EUR

Cieľ

Pretek je okruh, štart a cieľ je v Abelande v Lozorne.

Časový limit

Časový limit v cieli v Abelande je o 15:00.

Časový limit na občerstvovacej stanici Červený domček je 3:30 od štartu. Po tomto čase bude pretekárovi odobraté štartové číslo a tým bude vyradený z pretekov.

Predpoklad dobehu víťazov CLZK 26,3 km do cieľa

prvý muž o 12:10, prvá žena o 12:35

Kategórie CLZK 26,3 km

M / M 40 Z / Z 35

Pre zaradenie do vekovej kategórie je rozhodujúci vek dosiahnutý v tomto roku bez ohľadu na deň a mesiac narodenia.

Povrch trate a GPX

Celková dĺžka trate je 26,3 km s prevýšením 800 m.

2 km asfalt, lesný terén, široká lesná cesta, úzke lesné cestičky, 2 potoky a možný výskyt prekážok na ceste vo forme stromov a vetiev

Presnú trať CLZK 26,3 km vo formáte GPX pre navigácie a hodinky si môžete stiahnuť kliknutím na ikonu.

GPX

Trať

Trať začína hromadným štartom v gazdovskej dedinke Abeland za priehradou v Lozorne. Beží sa krátko po asfaltovej ceste s obmedzenou premávkou (asi 300 m). Po 300 m trať odbočí z asfaltovej cesty vľavo na žltú značku. Tu začína trať približne v úseku 4 km stúpať. Trať vedie popri lokalitách Lozornianske breziny 324 m n.m. a Na vŕškoch 380 m n.m. skoro až po Lipy 472 m n.m. Vrstevnicou pokračuje po novo značenej žltej značke (trať sa vyhne vojenskému územiu) smerom na Skalu 502 m n.m. Na Skale, z ktorej je nádherný výhľad, sa nachádza kontrolný checkpoint s občerstvovacou stanicou pri oceľovom slovenskom dvojkríži s nápisom MILENIUM 2000. Od Skaly pokračujete modrou značkou po lesnej ceste. Z lesnej cesty odbočíte a prudkým zbehom stále po modrej značke dobehnete k Prepadlému, kde sa napojíte na zelenú značku. Tam sa na 10. km nachádza druhá občestvovačka spolu s checkpointom Zapadnutý kút. Odtiaľ krátky prudký výbeh po asfaltke späť do lesa, po druhýkrát na Skalu 502 m n.m., kde Vás druhýkrát skontrolujú a máte možnosť sa občerstviť (14,28 km od štartu). Po prudkom náročnejšom zbehu sa trať stáča doľava na ďalšie stúpanie popri Chove koní s výhľadmi na lozornské lúky a lesy. Zbehom dolu trať pretne asfaltovú cestu a miernym stúpaním sa Pri Suchom potoku 360 m n.m. napojí na trať preteku CLČD 10 km. Odtiaľ pokračuje zbehom k Červenému domčeku 336 m n.m., kde na pretekárov čaká občerstvovacia stanica. Od Červeného domčeka pokračuje trať po žltej značke krátkym stúpaním na Ohek 377 m n.m. Z Oheku trať v 1,5 km úseku klesá cez les na lúky nad priehradou, kde je nádherný výhľad na dedinu Lozorno a samotnú priehradu. Do cieľa závodu sú to už iba necelé 2 km po asfaltovej ceste.

Celková dĺžka trate je 26,3 km s prevýšením 800 m.

Mapa

Profil

Formulár pre prihlásenie na pretek CLZK

Pohlavie
Lekárska prehliadka
Spracovanie osobných údajov
Všeobecne obchodné podmienky

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.

Po kliknutí na tlačidlo Odoslať budete presmerovaný na platobnu bránu.
Prihláška sa považuje za platnú až po zaplatení!